Hallitus ja toi­mi­kun­nat

HUNin hallituksen, toimikuntien ja ohjausryhmien kokoonpanot ovat täällä.

Tällä sivulla

Hallitus v. 2021

Mikko Apajalahti, pj, 050 4111 656, mikko.apajalahti@hun.fi
Anneli Iltanen, 044 762 4889, anneli.iltanen@gmail.com
Juha Oikarainen, vpj.
Jari Pekola
Juhani Pesola
Jukka Pulkkinen
Ari Talja
Terhi Alanya, 1. varajäsen
Johan Sundholm, 2. varajäsen

Työvaliokunta 2021

Mikko Apajalahti, pj, 050 4111 656, mikko.apajalahti@hun.fi
Juha Oikarainen, vpj.
Ari Talja
Heikki Majava, 040 562 2212, heikki.majava@hun.fi
Taru Lonka, 09 3960 5604, taru.lonka@hun.fi

Annansilmät-Aitan ohjausryhmä 2021

Mikko Apajalahti, pj, 050 4111 656, mikko.apajalahti@hun.fi
Eeva Airikainen
Tuomo Arvola
Juha Oikarainen
Hanna Karesjoki, hanna.karesjoki@hun.fi
Taru Lonka, 09 3960 5604, taru.lonka@hun.fi
Heikki Majava, 040 562 2212, heikki.majava@hun.fi
Heidi Niska, heidi.niska@hun.fi
Simo Parviainen, 09 3960 5655, 045 870 5747, simo.parviainen@annansilmat-aitta.fi

ICT-ohjausryhmä 2021

Mikko Apajalahti, pj, 050 4111 656, mikko.apajalahti@hun.fi
Marja Könönen
Jari Pekola
Teuvo Ruponen
Johan Sundholm
Heikki Majava, 040 562 2212, heikki.majava@hun.fi
Ritva Heinlampi, 044 756 3102, ritva.heinlampi@hun.fi

Iiris Pro ohjausryhmä 2021

Jari Pekola, pj.
Mikko Apajalahti, 050 4111 656, mikko.apajalahti@hun.fi
Ari Talja
Tuuli Kulonen, tuuli.kulonen@hun.fi
Taru Lonka, 09 3960 5604, taru.lonka@hun.fi

Heikki Majava, 040 562 2212, heikki.majava@hun.fi

Jäsentoimikunta 2021

Anneli Iltanen, pj, 044 762 4889, anneli.iltanen@gmail.com
Eeva Airikainen
Timo Lehtonen
Jukka-Pekka Mattila
Ibrahim Milanovic
Riikka Mutikainen
Emma Rasela
Jarkko Setälä
Reijo Toiminen

Käsillä -valmennuksen ohjausryhmä 2021

Juha Oikarainen, pj, juha.oikarainen@hun.fi
Anneli Iltanen, 044 762 4889, anneli.iltanen@gmail.com
Hanna Karesjoki, hanna.karesjoki@hun.fi
Simo Parviainen, 09 3960 5655, 045 870 5747, simo.parviainen@annansilmat-aitta.fi
Jaana Argillander

Liikuntatoimikunta 2021

Jukka Pulkkinen, pj, jukka.pulkkinen@hun.fi
Päivi Huldin
Anneli Iltanen, 044 762 4889, anneli.iltanen@gmail.com
Anniina Latikka
Anna-Kaisa Oksanen
Satu Peso
Teemu Ruohonen

Palvelutoiminnanohjausryhmä 2021

Heikki Majava, pj, 040 562 2212, heikki.majava@hun.fi
Anneli Iltanen, 044 762 4889, anneli.iltanen@gmail.com
Sari Karjalainen
Ari Talja
Kirsi Kariluoto, 044 066 2248, kirsi.kariluoto@hun.fi
Anu Kärkkäinen, anu.karkkainen@hun.fi
Minna Toivari, minna.toivari@hun.fi

Työsuojelutoimikunta 2021

Heikki Majava, työsuojelupäällikkö, 040 562 2212, heikki.majava@hun.fi
Johanna Halme-Salonen, 1. varatyösuojeluvaltuutettu, 09 3960 5620, johanna.halme-salonen@hun.fi
Simo Parviainen, 2. varatyösuojeluvaltuutettu, 09 3960 5655, 045 870 5747, simo.parviainen@annansilmat-aitta.fi
Minna Toivari, työsuojeluvaltuutettu, varaluottamusmies, 040 559 2627, minna.toivari@hun.fi
Ilkka Väisänen, luottamusmies, 09 3960 5602, ilkka.vaisanen@hun.fi

Vaikuttamistoimikunta 2021

Jari Pekola, pj, jari.pekola@hun.fi
Veera Florica-Rajala
Merja Hanski
Kalle Haukka
Sari Karjalainen
Timo Lehtonen
Petri Nokkala
Eija Oikarainen
Juhani Pesola
Jukka Pulkkinen
Emma Rasela
Johan Sundholm
Terttu Tolppanen
Näkövammaisten Liiton esteettömyysasiantuntija
Näkövammaisten Liiton  oikeuksienvalvonnan asiantuntija

 


Sivu päivitetty