Hallitus ja toi­mi­kun­nat

HUNin hallituksen, toimikuntien ja ohjausryhmien kokoonpanot ovat täällä.

Tällä sivulla

Hallitus v. 2021

Hallituksen henkilökohtaiset sähköpostiosoitteet ovat muotoa: etunimi.sukunimi@hun.fi

Mikko Apajalahti, pj, 050 4111 656
Anneli Iltanen
Juha Oikarainen, vpj.
Jari Pekola
Juhani Pesola
Jukka Pulkkinen
Ari Talja
Terhi Alanya, 1. varajäsen
Johan Sundholm, 2. varajäsen

Työvaliokunta 2021

Työvaliokunnan henkilökohtaiset sähköpostiosoitteet ovat muotoa: etunimi.sukunimi@hun.fi

Mikko Apajalahti, pj, 050 4111 656
Juha Oikarainen, vpj.
Ari Talja
Heikki Majava, 040 562 2212
Taru Lonka, 09 3960 5604

Annansilmät-Aitan ohjausryhmä 2021

Mikko Apajalahti, pj, 050 4111 656, mikko.apajalahti@hun.fi
Simo Parviainen, 09 3960 5655, 045 870 5747, simo.parviainen@annansilmat-aitta.fi
Eeva Airikainen
Tuomo Arvola
Hanna Karesjoki
Taru Lonka
Heikki Majava
Heidi Niska
Juha Oikarainen

ICT-ohjausryhmä 2021

Mikko Apajalahti, pj, 050 4111 656, mikko.apajalahti@hun.fi
Ritva Heinlampi, 044 756 3102, ritva.heinlampi@hun.fi
Marja Könönen
Heikki Majava
Jari Pekola
Teuvo Ruponen
Johan Sundholm

Iiris Pro ohjausryhmä 2021

Jari Pekola, pj, jari.pekola@hun.fi
Tuuli Kulonen, 044 791 0339, tuuli.kulonen@hun.fi
Mikko Apajalahti
Taru Lonka
Heikki Majava
Ari Talja

Jäsentoimikunta 2021

Anneli Iltanen, pj, anneli.iltanen@hun.fi
Eeva Airikainen
Timo Lehtonen
Jukka-Pekka Mattila
Ibrahim Milanovic
Riikka Mutikainen
Emma Rasela
Jarkko Setälä
Reijo Toiminen

Käsillä -valmennuksen ohjausryhmä 2021

Juha Oikarainen, pj, juha.oikarainen@hun.fi
Hanna Karesjoki, 050 4358 800, hanna.karesjoki@hun.fi
Jaana Argillander
Anneli Iltanen
Simo Parviainen

Liikuntatoimikunta 2021

Jukka Pulkkinen, pj, jukka.pulkkinen@hun.fi
Päivi Huldin
Anneli Iltanen
Anniina Latikka
Anna-Kaisa Oksanen
Satu Peso
Teemu Ruohonen

Palvelutoiminnanohjausryhmä 2021

Heikki Majava, pj, 040 562 2212, heikki.majava@hun.fi
Kirsi Kariluoto, 044 066 2248, kirsi.kariluoto@hun.fi
Anneli Iltanen
Sari Karjalainen
Anu Kärkkäinen
Ari Talja
Minna Toivari 

Työsuojelutoimikunta 2021

Heikki Majava, työsuojelupäällikkö, 040 562 2212, heikki.majava@hun.fi
Johanna Halme-Salonen, 1. varatyösuojeluvaltuutettu, 09 3960 5620, johanna.halme-salonen@hun.fi
Simo Parviainen, 2. varatyösuojeluvaltuutettu, 09 3960 5655, 045 870 5747, simo.parviainen@annansilmat-aitta.fi
Minna Toivari, työsuojeluvaltuutettu, varaluottamusmies, 040 559 2627, minna.toivari@hun.fi
Ilkka Väisänen, luottamusmies, 09 3960 5602, ilkka.vaisanen@hun.fi

Vaikuttamistoimikunta 2021

Toimikunnan puhelinnumero ja sähköposti:
041 756 5872
vaikuttaminen@hun.fi

Jari Pekola, pj, jari.pekola@hun.fi
Veera Florica-Rajala
Merja Hanski
Kalle Haukka
Sari Karjalainen
Timo Lehtonen
Petri Nokkala
Eija Oikarainen
Juhani Pesola
Jukka Pulkkinen
Emma Rasela
Johan Sundholm
Terttu Tolppanen
Näkövammaisten Liiton esteettömyysasiantuntija
Näkövammaisten Liiton  oikeuksienvalvonnan asiantuntija

 


Sivu päivitetty