Siirry pääsisältöön
Helsingin ja Uudenmaan Näkövammaisten logo.
Helsingin ja Uudenmaan Näkövammaisten logo.

Hallitus ja toi­mi­kun­nat

HUNin hallituksen, toimikuntien ja ohjausryhmien kokoonpanot ovat täällä.

Tällä sivulla

Hallitus v. 2022

Sähköposti: hallitus@hun.fi

Henkilökohtaiset sähköpostiosoitteet ovat muotoa: etunimi.sukunimi@hun.fi, ellei toisin ole mainittu.

Apajalahti Mikko, pj, 050 4111 656
Hanski Merja, vpj, hanski.merja@hun.fi
Oikarainen Juha
Pekola Jari
Pesola Juhani
Pulkkinen Jukka
Talja Ari
Iltanen Anneli, 1. varajäsen
Alanya Terhi, 2. varajäsen

Työvaliokunta 2022

Sähköposti: tyovaliokunta@hun.fi

Henkilökohtaiset sähköpostiosoitteet ovat muotoa: etunimi.sukunimi@hun.fi, jollei toisin ole mainittu.

Apajalahti Mikko, pj, 050 4111 656
Hanski Merja, vpj, hanski.merja@hun.fi
Pekola Jari
Majava Heikki, 040 562 2212
Lonka Taru, 09 3960 5604

Annansilmät-Aitan ohjausryhmä 2022

Apajalahti Mikko (työvaliokunta) pj, 050 4111 656, mikko.apajalahti@hun.fi
Hanski Merja (työvaliokunta)
Pekola Jari (työvaliokunta)
Oikarainen Juha (hallitus)
Airikainen Eeva
Arvola Tuomo
Karesjoki Hanna (Käsillä-valmennus)
Niska Heidi (Käsillä-valmennus)
Majava Heikki (toiminnanjohtaja)
Lonka Taru (talousjohtaja)
Parviainen Simo (Aitan myymäläpäällikkö)

ICT-ohjausryhmä 2022

 Pekola Jari hallitus) pj, jari.pekola@hun.fi
Hanski Merja  (hallitus)
Talja Ari hallitus)
Könönen Marja
Ruponen Teuvo
Majava Heikki (toiminnanjohtaja)
Heinlampi Ritva (ICT)

Iiris Pro ohjausryhmä 2022

Apajalahti Mikko (työvaliokunta), pj, 050 4111 656, mikko.apajalahti@hun.fi
Hanski Merja (työvaliokunta)
Pekola Jari (työvaliokunta)
Majava Heikki (toiminnanjohtaja)
Lonka Taru (talousjohtaja)
Tasala Lea (Iiris Pro)

Jäsentoimikunta 2022

Sähköposti: jasentmk@hun.fi

Oksanen Anna-Kaisa, pj.
Lehtonen Timo
Milanovic Ibrahim
Mutikainen Riikka (käsityövastaava)
Nieminen Mira
Rasela Emma (nuorisovastaava)
Setälä Jarkko
Toiminen Reijo

Käsillä -valmennuksen ohjausryhmä 2022

Sähköposti: kasilla@hun.fi

Oikarainen Juha (hallitus), pj.
Iltanen Anneli (hallitus)
Parviainen Simo (Annansilmät-Aitta)
Karesjoki Hanna (Käsillä -valmennus)
Baarman Marina (NKL)

Liikuntatoimikunta 2022

Sähköposti: liikuntatmk@hun.fi

Pulkkinen Jukka, pj.
Huldin Päivi
Ikäheimonen Heidi
Iltanen Anneli
Latikka Anniina
Martikainen Esa
Oksanen Anna-Kaisa
Peso Satu
Ruohonen Teemu

Palvelutoiminnanohjausryhmä 2022

Sähköposti: palvelutoiminta@hun.fi

Hanski Merja (hallitus), pj.
NN (jäsentoimikunnan pj.)
Karjalainen Sari,
Talja Ari (hallitus)
Majava Heikki (toiminnanjohtaja)
Kariluoto Kirsi (Palvelutoiminta)
Kärkkäinen Anu (Palvelutoiminta)
Toivari Minna (Palvelutoiminta) 

Työsuojelutoimikunta 2022

Majava Heikki, työsuojelupäällikkö, 040 562 2212, heikki.majava@hun.fi
Halme-Salonen Johanna, varatyösuojeluvaltuutettu, 09 3960 5620, johanna.halme-salonen@hun.fi
Toivari Minna, työsuojeluvaltuutettu, varaluottamusmies, 040 559 2627, minna.toivari@hun.fi
Väisänen Ilkka, luottamusmies, 09 3960 5602, ilkka.vaisanen@hun.fi

Vaikuttamistoimikunta 2022

Sähköposti: vaikuttamistmk@hun.fi

Pekola Jari, pj.
Florica-Rajala Veera
Hanski Merja
Haukka Kalle
Karjalainen Sari
Lehtonen Timo
Nokkala Petri
Oikarainen Eija
Pesola Juhani
Pulkkinen Jukka
Sundholm Johan
Törnroos Arja, NKL
Montonen Elisa, NKL
Sylberg Juha, NKL

Ryhmää täydennetään Itä-Uudenmaan ja Keski-Uudenmaan toimijoilla.

Viestinnän ohjausryhmä 2022

Sähköposti: viestinta@hun.fi

Alanya Terhi (hallitus), pj.
Hanski Merja (hallitus)
Pekola Jari (hallitus)
Väisänen Ilkka (tiedottaja)